Firmamız 1979 yılında Nuri KARAKAYA öncülüğünde Denizli’nin Serinhisar ilçesinde küçük bir leblebi imalathanesi ile ilk üretime başladı. Adından 1980 yılında üretim kapasitesini arttırarak bölge dışında Türkiye geneli toptan satışlara başladı. Böylece Karakaya Kuruyemiş markası yaratılarak ve daha geniş kitlelere ulaşılarak sektördeki yolculuğuna hız kazandırıldı.

2000 yılında leblebi çeşitlerini arttırmak ve diğer kuruyemiş çeşitlerini de taze taze üretip son tüketiciyle buluşturmak üzere imalathaneden fabrikaya geçiş yapıldı.

Toptan satışın yanısıra halka direk ulaştırmak amacıyla fabrikamız yeni bir perakende markası yaratarak, üretilen taptaze 20 çeşit leblebi ve diğer kuruyemiş çeşitleriyle 2004 yılında perakende hizmetine başladı.

Hizmet kalitemizin ve taleplerin artmasıyla her geçen gün mağaza sayımız artmaktadır.  Mevcut mağazalarımızın yanısıra şehirler arası karayollarında şehrimizin ve markamızın en taze lezzetlerini değerli tüketicilerimizle buluşturmak için kompleks mağazamızın inşaatına başladık. Toplam 9500 m2 açık ve 4500 m2 kapalı alanda hizmet vererek, Antalya-Denizli karayolu üzerinde yolcuların hem taptaze kuruyemiş çeşitlerimizi satın alabileceği hem de yemek yiyebileceği modern bir tesis ile hizmetlerimizi her geçen yıl daha da arttırıyoruz.

Lezzetli

Karakaya Kuruyemiş müşteri odaklı çalışma prensibiyle her türlü fiyat ve kalite beklentinizle yola çıkarak tam da sizin istediğiniz ürünü anında ve taze bir şekilde sizlere ulaştırır.

Doğal

Üretim kullandığımız tüm hammaddelerimizi direk tarladan tedarik ediyoruz. Sizler için özenle seçtiğimiz doğanın bizlere sunmuş olduğu tazelikte son ürüne işliyoruz.

Taptaze

Hammaddelerimizi direk tarladan tedarik ederek en uygun şartlarda ta ki sizlerin tüketimine sunulacak ana kadar depoluyoruz. Bu nedenle ürünlerimizi her zaman sizlerle en yüksek tazelikle buluşturuyoruz.

Çeşit Çeşit

20’yi aşkın ürün yelpazemizle kuruyemiş adına aradığınız her şeyi tek bir çatı altında topluyoruz. Tüm ürünlerimiz Karakaya Kuruyemiş güvencesiyle sizlerle…